Aktuality

Nová adresa centra v Brně

Společnost Premedical byla transformována a stala se součástí center preventivní medicíny. 

Nová adresa:

Centrum preventivní medicíny
Palackého třída 3048/124
612 00 Brno

Kontakty:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

http://meik.cz/premedical/


SMS: +420 777 745 893

Provozní doba v centru v Brně je nepravidelná, vždy jen na objednání, vyjma popálenin.
V pracovní dny zpravidla  8:00 - 17:00

Ordinace se nalézá v budově Nové Semilasso.
Vchod z ulice Palackého třída 124 (cca 100 od zastávek s názvem Semilasso, tramvaje č. 6 a 1, autobusy č. 41, 42, 44, 53, 70, 71, 84, a trolejbusu č. 30), 1. poschodí.

Bezbariérový vstup: vjezd z ulice Metodějova (výtahem z parkoviště v suterénu budovy), 1. poschodí.

Parkoviště pro vozidla jsou 
přístupna z ulice Metodějova před budovou nebo v suterénu pod budovou Nové Semilasso.

 


Televizní reportáž o aplikaci oxidu dusnatého

Televize Prima odvysílala v rámci pořadu Očima Josefa Klímy reportáž o léčbě aplikací oxidu dusnatého. Můžete se na ni podívat zde:

Reportážní pořad Očima Josefa Klímy (TV Prima)
 


 Pokračování přednášek - 1. 11. 2017

Ve středu 1. listopadu proběhne v prostorách Premedicalu přednáška o dynamice změn zdravotního stavu člověka. Jako obvykle bude navazovat diskuze a pro zájemce měření stavu cévního systému. Začátek v 16 hodin.

Pozvánka v PDF - listopad 2017


Zahájení přednášek - 4. 10. 2017

Pravidelné odborné přednášky v Brně budou probíhat opět první středu v měsíci. Nový cyklus začne ve středu 4. října v 16 hodin. Tématem budou aktuality z medicíny za nedávné období.

Pozvánka v PDF - říjen 2017


Prázdninový provoz

Po dobu letních měsíců jsou ordinace Premedicalu v provozu podle termínů v rezervačním systému.
Přerušena bude pouze přednášková činnost. Na setkání s odborníky, živé diskuze a zajímavé přednášky se můžete těšit zase po prázdninách.

Zahájení podzimního cyklu přednášek 2017 (PDF) 


Přednášky na jaře 2017

Pravidelné přednášky se zdravotní tématikou pokračují v brněnských prostorách Premedicalu až do prázdnin.
Začátky zůstávají v 16 hodin. Témata jsou k vyčtení v jednotlivých pozvánkách (pdf soubory níže) na příslušné stránce tohoto webu (Přednášky pro veřejnost).

Dárkem pro účastníky je bezplatné vyšetření cév.

Pozvánka v PDF - duben 2017

Pozvánka v PDF - květen 2017

Pozvánka v PDF - červen 2017


Přednášky v únoru a březnu

Setkávání nad zajímavými zdravotnickými tématy v Premedicalu stále dotvářejí svůj charakter. Byly zohledněny četné náměty a přání pravidelných účastníků. V závěru zimy tedy dochází  k rozšíření struktury a k odborným přednáškám byly přidány diskuzní bloky. Vzniká tak cenný prostor pro výměnu zkušeností a informací. Těmi jsme v době internetu doslova zaplavování, a proto je užitečné umět v nich hledat a rozlišovat. I v tom pomáhají odborníci z Premedicalu, usnadňují základní orientaci, některé věci zde dopoví a některé informace uvádějí na pravou míru.  

Hlavním tématem únorové přednášky je kardiovaskulární systém, v březnu to pak bude systém nervový.

Začátek je v obvyklých 16 hodin. Dárkem pro účastníky bude bezplatné vyšetření cév.

Pozvánka v PDF - únor 2017

Pozvánka v PDF - březen 2017


Zahájení přednášek v roce 2017

První lednovou středu navazujeme na nedávnou prosincovou přednášku. Budeme se totiž dále věnovat fascinujícímu tématu lidského mozku, jeho funkcím i nemocem. V diskuzích pak budeme společně vybírat témata pro nový přednáškový rok. Odborníci z Premedicalu mají své tipy, ovšem co všechno by mělo na přednáškách letos zaznít můžete ovlivnit i vy. 
Začátek je v obvyklých 16 hodin. Dárkem pro účastníky bude opět bezplatné vyšetření cév.

Pozvánka v PDF


 Mozková onemocnění a výběr z nejzajímavějších informací r. 2016

V prosinci se v tematickém cyklu CO JE DOBRÉ VĚDĚT zaměřujeme na onemocnění mozku (středa 7. 12.). Hlavní přednášku doplní výběr z nejzajímavějších informací, které na přednáškách Premedicalu letos zazněly. Začátek je v obvyklých 16 hodin. Dárkem pro účastníky bude opět bezplatné vyšetření cév.

Pozvánka v PDF


Genetika a naše zdraví

V listopadu pokračuje tematický cyklus CO JE DOBRÉ VĚDĚT další přednáškou (2. 11.). Hlavní témata jsou opět dvě. Ve městě J. G. Mendla jistě zaujme příspěvek "Genetika a naše zdraví". Zkušenosti ze života se budou vztahovat k tématu "Pohyb v nás". Začátek je v obvyklých 16 hodin. Dárkem pro účastníky bude opět cévní vyšetření zdarma.

Pozvánka v PDF


Přednáška na aktuální téma

Říjnová přednáška bude z velké části věnována tématům, které jsou v poslední době v Brně hodně aktuální. Budeme si povídat o hygieně a čistotě a jejím vlivu na naše zdraví. Začátek je v obvyklých 16 hodin. Dárkem pro účastníky bude opět cévní vyšetření zdarma.

Pozvánka v PDF


Přednáška Andreje Šándora v Premedicalu

Na první poprázdninovou přednášku přijal pozvání významný slovenský biotronik Ing. Andrej Šándor. Promluví na téma známé a neznámé energie kolem nás. Odborníci z Premedicalu v druhé části přispějí některými užitečnými radami pro nadcházející podzimní období.

Přednáška se uskuteční ve středu 7. 09. 2016 v 16:00 opět v prostorách brněnské ordinace Premedicalu na poliklinice na Zahradníkové.  

Účastníci přednášky obdrží jako dárek vyšetření stavu svých cév.

Pozvánka v PDF


Změna místa konání přednášek a akcí v Brně

Od května 2016 se osvětové přednášky a akce pro veřejnost konají nejen v prostorách ordinace Premedicalu na Nerudově 9, ale nově i v adaptovaném centru na Poštovské ulici 3/5. Sál se nachází v 1. poschodí vlevo, dveře č. 212.

Ve středu 5. května je sem přesunuta pravidelná přednáška.
Pozvánka v PDF

Akce v červnu (11. 06. 2016) bude celodenní a věnována mamární problematice.
Součástí bude vyšetření prsou (MEIK).
Pozvánka v PDF

Sledujte stránku Přednášky pro veřejnost

 


 Přednášková činnost v Brně

Odborné zdravotnické přednášky se v prostorách Premedicalu konají podle harmonogramu, zpravidla první středu v měsíci. Témata a termíny jsou zveřejněny na stránce Přednášky pro veřejnost. Vstup je zdarma, zahájení obvykle v 16 hodin. Účastníci akce dostávají navíc jako dárek některé bezplatné vyšetření. Zapojit se mohou i do diskuze, vznášet dotazy a podle svého zájmu také ovlivnit témata příští.
 


K problematice mamografu

V lednu se objevil na webovém portále Badatel.net článek pojednávající o klasické mamografii a jejich alternativách. Spolu s jinými zdravotnickými zajímavostmi si článek ve slovenském jazyce můžete přečíst zde:

http://www.badatel.net/preco-svajciari-zrusili-preventivne-prehliadky-na-mamografe/

Klasický mamograf 


Mamární vyšetření obnoveno

Po přerušení provozu bylo v Premedicalu BS obnoveno mamární vyšetření elektroimpedančním mamografem. Na vyšetření je možné se přihlásit obvyklým způsobem (tj. telefonicky nebo online prostřednictvím rezervačního systému).

 


Premedical ve Zlíně

Od října 2014 začal Premedical BS ordinovat na výjezdních akcích rovněž ve Zlíně. Informace o příštích termínech najdete v sekci Kalendář výjezdů Adresa poradny je Kvítková 3687, první poschodí. Zájemci o preventivní vyšetření si mohou rezervovat termíny a zjistit další podrobnosti telefonicky (727 828 672 Oldřich Hrabovský) anebo e-mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ).

 


Premedical na Slovensku

Od listopadu byly obnoveny pravidelné výjezdní akce v Partizánském. Termín vyšetření je možné si rezervovat u MUDr. Stanislava Ďureje (telefon +421 911 690 120, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  ). Preventivní prohlídky a konzultace probíhají v ordinaci MUDr. Dany Vavricové (Ambulancia vnútorného lekárstva, ul. Gen. Svobodu 1069/4, Partizánske 958 01).

  


Premedical na veletrhu sociálních služeb v Břeclavi

Ve čtvrtek 2. října 2014 se odborníci z Premedicalu zúčastnili veletrhu sociálních služeb v Břeclavi, kde byli k dispozici veřejnosti ke zdravotním konzultacím. Zájemci z řad návštěvníků mohli absolvovat vyšetření kardiovaskulárního systému a poradit se o svých zdravotních problémech, nebo se dovědět jak si své zdraví co nejdéle udržet. Akce se konala u příležitosti mezinárodního dne seniorů a letos proběhl již 6. ročník. Služby Premedicalu zde byly poskytovány bezplatně.

 


Cyklus odborných přednášek obnoven

Po prázdninové přestávce byl obnoven cyklus přednášek v brněnském centru Premedicalu BS. Tyto akce pro veřejnost se konají opět každou první středu v měsíci od 16 hodin. Místem je ordinace Premedicalu na poliklinice Zahradníkova (vstup do budovy je Nerudova 9).

První přednáška se konala 3. září, tématem byly "Příčiny nemocí a jak jim předcházet". V říjnu se přednáška zaměřila na "Předcházení nádorovým chorobám". Příští přednáška se uskuteční 7. ledna 2015, tématem budou novinky a zkušenosti v biochemickém zdraví. Vstup je zdarma. Účastníci akce navíc dostanou jako obvykle dárek, tentokrát bezplatné vyšetření stavu cév.

Přednášková činnost je obnovena i na dalších místech. Ve čtvrtek 18. září 2014 proběhla první poprázdninová přednáška v Holešově (opět od 17 hodin). Pro preventivní vyšetření bývají odborníci z Premedicalu k dispozici obvykle následující den.

 


Premedical BS přesídlil na polikliniku Zahradníkova

Od pondělí 7. července 2014 má Premedical BS v Brně nové sídlo. Naše ordinace najdete v budově polikliniky na Zahradníkové. Nejjednodušší přístup je ze vchodu D (z Nerudovy ulice 9, hned u zastávky tramvaje), poté výtahem či po schodišti do 5. poschodí.

 


Stěhování brněnského centra

V objektu Mezírka 1 dojde během letních měsíců k rozsáhlé rekonstrukci budovy, které se týkají i části, v níž se nachází brněnské pracoviště Premedicalu BS. Od 1. července 2014 se bude centrum stěhovat na nové působiště. Omlouváme se za krátkodobý výpadek našich služeb. O obnovení provozu vás budeme informovat.
Maily zůstávají v provozu, z telefonických spojení jen mobilní (777 745 893).

 


 Preventivní vyšetření zaměstnanců firmy Nestle

V měsíci červnu prováděli pracovníci Premedicalu preventivní vyšetření kardiovaskulárního systému pro zaměstnance firmy Nestle. Pětidenní akce probíhala v závodech v Olomouci, Holešově a na ředitelství v Praze.

 


Přednášky o zdraví v Holešově

Další z cyklu přednášek a konzultací proběhla v Holešově ve volnočasovém centru TyMy (Sokolská 70) ve čtvrtek 16. dubna 2014. Tématem byly civilizační choroby a jejich účinná prevence. Součástí akce byla i bezplatné vyšetření kardiovaskulárního systému.

O termínu a tématu příští přednášky vás budeme informovat. Vstup na akce je volný.

 


Přednášky o zdraví i v Táboře

Po Holešově se dočkalo další z partnerských míst Premedicalu, cyklus zdravotnických přednášek pro veřejnost začíná od dubna 2014 i Táboře. Přednášky a diskuze se zájemci o zlepšování zdraví a kondice se budou konat ve wellness hotelu Palcát. První tato akce zde proběhla ve čtvrtek 3. dubna. 
 


Cyklus přednášek podstatně rozšířen

V loňském roce zahájila společnost Premedical BS sérii přednášek se zdravotnickou a zejména mamární tématikou. Přednášky probíhají i novém roce vždy každou první středu v měsíci od 16 hodin v prostorách brněnského centra (Mezírka 1, třetí poschodí). Součástí jsou následné diskuze a pro zájemce některé preventivní vyšetření poskytované v rámci akce zdarma. 
Lékaři z Premedicalu vycházejí vstříc zvýšeného zájmu klientů a cyklus přednášek dále rozšiřují. Kromě zavedených střed budou přednášky o zdraví a prevenci probíhat i jedenkrát měsíčně v úterý.

Osvětová činnost odborníků z Premedicalu probíhá i mimo Brno. Přednášky a konzultace probíhají v Holešově ve volnočasovém centru TyMy (Sokolská 70) a v Táboře ve wellness hotelu Palcát. O příštích termínech vás budeme na našich stránkách informovat.

Přijďte se i vy bezplatně poradit a ujistit se o svém zdraví, nebo si jen poslechnout co je nového v preventivní medicíně a jakých možností můžete využít.

 


Setkání pracovníků Premedicalu s MUDr. Karlem Erbenem

Na začátku února 2014 měli odborníci Premedicalu pracovní schůzku s MUDr. Karlem Erbenem. Všem klientům a návštěvníkům našich stránek doporučujeme věnovat myšlenkách pana MUDr. Erbena pozornost. Jeho promluvy na téma biochemické zdraví a homocystein si lze poslechnout i na internetu, např. zde:

Biochemické zdraví - 1. díl

Biochemické zdraví - 2. díl

 


Akce partnerů v Holešově

V neděli 23. února 2014 se konala ve volnočasovém centru TYMY v Holešově-Všetulech soutěž Dívka roku 2014. Premedical BS jakožto partner centra tuto akci sponzorsky podpořil. Podrobnosti o soutěži se lze dočíst na stránkách centra, fotografie z akce jsou pak k nahlédnutí ve webové galerii.  

 


Oxid dusnatý opět zvítězil

Další končetina byla zachráněna před amputací. V posledním čtvrtletí roku 2013 zaznamenala terapie oxidem dusnatým další velký úspěch. Během zhruba tří měsíců se podařilo napravit těžké defekty u nejstaršího klienta Premedicalu (ročník 1923). U pacienta došlo k selhání metabolizmu dolních končetin od kolen níže a následkem toho ke komplikovaným defektům zejména na pravé dolní končetině (otevřená pata a silný zánět v lýtku, končetina byla postižena nebezpečnou toxikací).

Po 40 aplikacích oxidu dusnatého (9 v září, 15 v říjnu, 13 v listopadu a 3 v prosinci) došlo k markantnímu zlepšení. Ukázky z fotodokumentace jsou k dispozici ve zpracovaných kazuistikách (pata a lýtko).

 


Kyäni - produkty

Premedical distributorem Kyäni

Společnost Premedical BS se stala distributorem produktů Kyäni. Jedná se o logický doplněk terapií oxidem dusnatým (NO), které svým klientům Premedical poskytuje, protože některé potravinové doplňky Kyäni podporují tvorbu této molekuly v organizmu. Zevní aplikace NO tak může působit v synergii s léčebnými látkami užívanými vnitřně.

Kyäni v překladu z jazyka aljašských Inuitů znamená „silná medicína“. Produkty Kyäni lze samozřejmě užívat i bez vnějších NO-aplikací jako nutričně významné doplňky stravy (antioxidanty, omega3 mastné kyseliny...).

Další informace a vstup do e-shopu zde.

 


Premedical v Táboře

Společnost Premedical BS zahájila od srpna 2013 spolupráci s wellness hotelem Palcát v Táboře. Na vyšetření a konzultace je potřeba si rezervovat termín (telefonicky 777 745 893, nebo elektronicky v rezervačním systému). Akupresurní masážní přístroj Marutaka bude k dispozici podobně jako v ostatních centrech bez rezervace.

Nejbližší termín akce na dotaz.